آیا لکه های سفید روی ناخن ها نشانه کمبود کلسیم است؟ | بیماری

سلامتی

: یه عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که لکه های سفید روی ناخنا نشونه مریضی نیس، گفت: واسه پیدا کردن دلیل بروز این لکه ها تموم عوامل باید مورد بررسی قرار گیرند.

یه عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این که لکه های سفید روی ناخنا نشونه مریضی نیس، گفت: واسه پیدا کردن دلیل بروز این لکه ها تموم عوامل باید مورد بررسی قرار گیرند.

دکتر پرویز طوسی در گفتگویی اضافه کرد: بعضی از مردم تصور می کنن لکه های سفید روی ناخنا نشونه کمبود کلسیم در بدنه که این دیدگاه هم از نظر ما توجیه و مبنای علمی نداره.

این متخصص پوست و مو در ادامه به دلایل پیدایش این لکه های سفید اشاره کرد و گفت: آدمایی که مانیکور می کنن یا ناخن شون رو سوهان میکشن، در بین انجام کار ممکنه ضرباتی به سطح ناخن وارد کنن که دلیل به وجود اومدن این لکه ها شه که در این حالت مریضی حساب نمی شن.

: لکه های سفید روی ناخنا نشونه کمبود کلسیم است؟

لکه های سفید روی ناخنا

ایشون تاکید کرد: از نظر ما این لکه ها وقتی به توجه پزشکی نیاز دارن که کل ناخن و یا نصف اون سفید شه. در اینجور مواردی باید به وجود بیماریای کبدی، کلیوی، دیابت، عفونت و کم خونی در مریض شک کرد. وگرنه اگه اندازه لکه ها در حد چند میلیمتر باشه، از نظر پاتولوژیکی مشکل خاصی به حساب نمی ره.

طوسی هم اینکه در مورد آدمایی که ناخن شون رشد مطلوبی نداره، گفت: دلیلای زیادی در بروز این موضوع دخالت داره و نمیشه گفت که ناخن اینجور آدمایی هیچ رشدی نداره. ممکنه ناخن شون رو بجوند یا این که رشد ناخن ، خیلی کم باشه. اما واسه مشخص شدن دلیل اون فرد باید آزمایش دهد.

سلامت

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *