دانلود پایان نامه ارشد:ارائه مدلی جهت مهندسی مجدّد ساختار سازمانی شرکت گاز گیلان به منظور توسعه فناوری

دسته‌بندی نشده

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :ارائه مدلی جهت مهندسی مجدّد ساختار سازمانی شرکت گاز گیلان به مقصود توسعه فناوری

تکه ای از متن پایان نامه :

و اطلاعات در سازمان به سختی جریان می یابد. اما در شرایطی که جریان کار به سوی «فرآیندگرایی» پیش می رود، سیستم های اطلاعاتی نیز بایستی دستخوش تغییرات عمده  شده و خود را با شرایط جدید وفق دهند. معمولا سیستم های اطلاعاتی در پیشبرد سریع کار و ایجاد بهبودهای خیره کننده در زمان انجام کار نقشی کلیدی بازی می کنند. (همان منبع:ص 270)

 ساختار سازماني هر موسسه اي صحنه فعاليت و عمليات آن سازمان می باشد. مهمترين تأثیر ساختار سازماني،تعيين وظايف و مسئوليت هاو حدود اختيارات و نيز روابط کارکنان به مقصود تامين هدف هاي آن سازمان می باشد. در تعیین ابعاد ساختاری، عوامل زیادی را برشمرده اند که مانند این عوامل می توان به اجزای اداری،استقلال، تمرکز،پیچیدگی،تفویض اختیار،تفکیک،رسمیت،تلفیق،حرفه ای گرایی،حیطه نظارت،تخصص گرایی، استانداردسازی و تعداد سطوح سلسله مراتب عمودی اشاره نمود.که اکثر نظریه پردازان سازمانی از میان آن ها در سه بعد رسمیت، پیچیدگی و تمرکز اتفاق نظر دارند. ابعاد ساختاری بیانگر ویژگی های درونی سازمان هستند و شدت یا ضعف هر کدام از این سه بعد در شکل گیری کلی ساختار سازمانی مؤثر می باشد. (مجیدی و دیگران،1390:ص 9) پیچیدگی عبارت ست از تعداد سطوح مدیریتی که در سازمان هست.( مجیبی ودیگران،1390:ص 15) رسمیت نیز حدی می باشد که یک سازمان برای جهت دهی رفتار کارکنانش به قوانین، مقررات و و رویه ها متکی می باشد(همان منبع:ص 16)  تمرکز به میزانی از اختیار تصمیم گیری دلالت دارد که در یک نقطه واحد ، در بالای سلسله مراتب سازمانی جمع شده باشد. Vilson, 2012, p494-498)) تحت تأثیر و نفوذ فناوری اطلاعات،جامعه کنونی در یک نقطه چرخشی از یک جامعه صنعتی به یک جامعه اطلاعاتی می باشد.با توجّه به تفاوت های اساسی میان کشورهای مختلف،هیچ کشوری از تغییراتی که در نتیجه توسعه فناوری اطلاعات رخ خواهد داد، مصون نخواهد ماند.( p26،2013، Afzali)فناوري اطلاعات مربوط به كاربرد سيستم هاي اطلاعاتي ،ارتباطات و مكانيزاسيون اداري و كامپيوتر می باشد و اگر آن ارائه كننده خدمات عمومي مجبورند به انتظارات نيازمندان، علاقمندان و مشتريان مانند شهروندان عادي، مسئولان سياسي ، بخش غيردولتي و غيره پاسخ دهند.دستگاه هاي دولتي كشور براي تحقق برنامه هاي كوتاه ، ميان و بلند مدت نيازمند متحول و مجهز شدن به ساختارها ، ابزارها و نيروهايي توانمند جهت پاسخگويي به نيازهاي آتي مي باشند.در اين موقعيت ، مهندسي و معماري كه واژه هايي آشنا در عرصه سازماني هستند نقشي ويژه در بازنگري و برنامه ريزي سازمان ها ايفا مي كنند. به عنوان مثال

ارائه مدلی جهت مهندسی مجدّد ساختار سازمانی شرکت گاز گیلان به مقصود توسعه فناوری

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه