دانلود پایان نامه ارشد درباره ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با استفاده از روشهای چند معیاره فازی

دسته‌بندی نشده , ,

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی

تکه ای از متن پایان نامه :

چند معياره براي انتخاب تامين كنندگان از قابليت خوبي برخوردار مي باشد. با افزايش حساسيت موضوع برون سپاری پروژه ها، بالا رفتن تكنولوژي و به تبع آن محدود شدن تعداد پیمانکاران با کیفیت کار بهتر، افزايش هزینه خدمات مورد نياز، پيچيده شدن تشخيص و تعيين معيارها و مواردي اينچنين، طبيعي می باشد كه موضوع تصميم گيري پيچيده تر خواهد گردید و در نتيجه به تامل بيشتر و ضرورت بهره گیری از روش هاي علمي مدون شده، نياز خواهد داشت. در ساليان اخير آن چیز که كه به نظر ضروري رسيده، ابداع و تدوين روشي مدون و سيستماتيك براي تصميم گيري بوده می باشد. در اين راستا روش هاي مختلفي معرفي شده اند كه هر يك از آن ها در حل مسائل خاصي مورد بهره گیری قرار مي گيرند و كاربرد ويژه اي دارند. بسياري از دانشمندان تصميم گيري را به عنوان عاملي اساسي در مديريت مي شناسند. تصميم گيري منتج از فرآيندي می باشد كه نهايتا به تصميم منتهي مي گردد و اين در حالي می باشد كه كساني كه در فرآيند تصميم گيري نيستند، صرفاً نتيجه تصميم را مشاهده مي نمايند.

در حال حاضر مكانيزم مشخصي براي انتخاب تامين كنندگان تجهيزاتي وجود ندارد و در امر انتخاب معيارهاي مختلفي بكار گرفته مي شوند .

در این پژوهش با شناسایی شاخص ها با در نظر داشتن مطالعه منابع (مقالات، کتب و تحقیقات انجام شده) و همچنین با بهره گیری از نظرات خبرگان، پس از جمع بندی نظرات کارشناسان خبره در مورد معیارهای انتخاب پیمانکاران شهرداری نقده و نیز رتبه بندی (وزن دهی معیارها) شاخص های مشخص شده با بهره گیری از روش FAHP اقدام گردید. سپس برای رتبه بندی گزینه ها که در واقع پیمانکاران شهرداری نقده از تکنیک های تصمیم گیری گروهی TOPSIS بهره گیری شده و در نهایت پیمانکاران ارزیابی و الویت بندی شدند.

5-1-1 پاسخ به سوالات مطرح شده در فصل اول این پژوهش

ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی(مطالعه موردی شهرداری های استان آدربایجان غربی)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه