دانلود پایان نامه با موضوع ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با استفاده از روشهای چند معیاره فازی

دسته‌بندی نشده , ,

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی

تکه ای از متن پایان نامه :

معیار کلی به عنوان معیارهای مؤثر در انتخاب یک پیمانکار در مناقصه ارائه شده می باشد که بعضی از این معیارها شامل زیر معیار های خاص خود نیز هستند . در این پژوهش ، روش چند شاخصی فازی با استفادهاز شیوه متغیر های بیانی برای رتبه بندی و انتخاب بهترین پیمانکار در مناقص بکار گرفته شده می باشد.

مهرگان و همکاران (1389) به ارائه یک مدل تصمیم گیری چند شاخصه جهت برون سپاری فرایند کسب و کار با بهره گیری از AHP پرداختند، آنها پس از انجام تحقيقات مقدماتي و مستندات علمي، 19 شاخص ديگري، نظريات خبرگان (حاوي اطلاعات كلي يك مناقصه شامل پروژه و 5 پيمانكار شركت كننده در آن) جمع آوري گردید و با به كارگيري تكنيك هاي تاپسيس و بردا، ارزيابي انجام گرفت و برترين پيمانكار بعنوان برندة مناقصه معرفي گرديد . در نهايت، فرآيند تصميم گيري به همراه راهكارهايي براي به كارگيري اين روش و پيشنهادهايي براي تحقيقات آتي ارائه گرديده می باشد.

2-2-2 پیشینه خارجی

راسل[1] و اسکیبنیسکی[2] (1988)كه براي بررسي انتخاب پيمانكار براي كارهاي ساختماني كوچك در هنك كنگ پرداخته شده می باشد. مكانيزم ساخت و نگهداري ساختمان ها بررسي شده و استخدام عامل يا نماينده مورد بحث قرار گرفته می باشد و بيان نموده اند كه با در نظر داشتن ساختمان هاي قديمي و تعداد زياد اين ساختمان ها كه عمر زيادي هم دارند، مسألة تعمير و نگهداري اين ساختمان ها امري حياتي و مهم می باشد، روية معمول در انتخاب پيمانكار براي چنين مواردي انتخاب پيمانكار براساس حداقل قيمت مي باشد تا در هزينه ها صرفه جويي صورت گيرد، ولي در نظر داشتن اين نكته ضروري می باشد كه حداقل قيمت، لزوماً تحويل سريع و با كيفيت خوب كارها نيست؛ چيزي كه بيشترين اهميت را در كارهاي تعميرات و نگهداري دارد. آنان همچنين[1] Russel

[2] Skibniewski

ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی(مطالعه موردی شهرداری های استان آدربایجان غربی)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه