دانلود پایان نامه : رابطه بين ادراك از عدالت سازماني و رفتار شهروندي سازماني با توجه به اعتماد به مدير در اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي گيلان

دسته‌بندی نشده

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارتباط بين ادراك از عدالت سازماني و رفتار شهروندي سازماني با در نظر داشتن اعتماد به مدير در اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي گيلان

تکه ای از متن پایان نامه :

از بین ابعاد رفتار شهروندی سازمانی ارگان، (1988)، ابعاد آداب اجتماعی، وجدان کاری و نوع دوستی به عنوان رفتارهای کمک کننده فعال و مثبت مطرح می­شوند درحالی که ابعادی زیرا؛ جوانمردی و نزاکت تحت عنوان رفتارهای اجتناب از رفتارهای زیان بخش، تلقی می­شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وجدان کاری[1]؛ رفتارهایی می باشد که فرد را در انجام وظایف خود در حد بالاتر از سطح مورد انتظار هدایت می­کند (فرد ناهار خود را در طول کار نمی­خورد یا غیر از در موارد ضروری، کار خود را تعطیل نمی­کند).

نزاکت[2]؛ رفتارهای مؤدبانه­ای می باشد که از ایجاد مشکل در محیط کار جلوگیری می­کند (فرد کوشش می­کند تا از ایجاد مشکل برای همکاران خود اجتناب نموده و پیش از بروز مشکل با آنان مشورت کند).

نوع دوستی[3]؛ نوعی رفتار یاری دهنده می باشد که توسط فرد به مقصود کمک به کارکنانی خاص در ارتباط با انجام وظایف و تکالیف سازمانی آنان انجام می­گردد (به کسانی که کار آنها سنگین می باشد، کمک می­کند یا با میل و رغبت وقت خود را در جهت کمک به کسانی که معضلات کاری دارند، صرف می­کند).

جوانمردی[4]؛ رفتار جوانمردانه­ای می باشد که از گله و شکایت زیاد در محیط کار جلوگیری می‌کند (فرد خود را مصروف شکایت از موضوعات جزئی نکرده و هیچگاه از سازمان عیب جویی نمی­کند).

آداب اجتماعی[5]؛ رفتاری می باشد که نشان دهنده، مشارکت مسئولانه فرد در فعالیت­های سازمانی می باشد (فرد خود را با رویدادهای سازمانی متناسب ساخته و یا کارهایی را انجام می­دهد که در حیطه وظایف او نیستند اما وجهه سازمان را ارتقاء می­دهند). به زعم اسمیت رفتار شهروندی سازمانی از مجموع حیطه­های فوق حاصل می­گردد.

 

2-4-6-5) دیدگاه پودساکف در رفتار شهروندی سازمانی

پودساکف و همکاران[6] (2000)، پنج بُعد رفتار شهروندی سازمانی اورگان (1988) را به هفت بعد؛ رفتارهای کمک کننده، جوانمردی، وفاداری سازمانی، اطاعت سازمانی، ابتکار فردی، فضیلت مدنی و توسعه شخصی ارتقاء داده­اند.

  • رفتارهای کمک کننده[7]:

گونه­ای مهم از رفتار شهروندی سازمانی می باشد و به طور مفهومی شامل؛ کمک کردن داوطلبانه به دیگران و جلوگیری از اتفاق افتادن معضلات مربوط به کار می­باشد.

  • جوانمردی[8]:
  • توسعه شخصی[9]:

توسعه شخصی شامل؛ رفتارهای داوطلبانه کارکنان به مقصود بهبود دانش، مهارت و توانایی­ها می باشد و ویژگی بارز چنین رفتاری، یادگیری مجموعه جدیدی از مهارت­ها به مقصود توسعه مشارکت­های فردی در سازمان می باشد.

 

 

 

[1]-Working conscience

[2]-Politesse

[3]-Altruism

[4]-Sportsmanship

[5]-Social traditions

[6]-Podsakoff & et al

[7]-Helping Behavior

[8]-Sportsmanship

[9]-Self  Development

 ارتباط بين ادراك از عدالت سازماني و رفتار شهروندي سازماني با در نظر داشتن اعتماد به مدير در اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي گيلان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه