دانلود پایان نامه : رابطه بین ادراک از عدالت سازمانی و رفتار شهروندی سازمانی با توجه به اعتماد به مدیر در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان

دسته‌بندی نشده

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارتباط بين ادراك از عدالت سازماني و رفتار شهروندي سازماني با در نظر داشتن اعتماد به مدير در اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي گيلان

تکه ای از متن پایان نامه :

1-1) مقدمه

در مطالعات اوليه مديريت و در نظام­هاي ابتدايي ارزيابي عملكرد، افراد با رفتارهايي ارزيابي مي­شدند كه در توضیح شغل و شرايط احراز از شاغل انتظار مي­رفت، ولي در دنياي رقابتي معاصر، رفتارهايي فراتر از آن­ها مدنظر قرار مي­گيرد. اين رفتارها با مفاهيم رفتارهاي فرانقشي، رفتارهاي خودجوش و يا رفتار شهروندي سازماني[1] مورد توجه قرار گرفته­اند (ملك اخلاق و همكاران، 1388).

سازمان­ها پيوسته در جستجوي شيوه­هاي جديدي براي حداكثر كردن عملكرد و کوشش كاركنان­شان هستند و براي كسب مزيت رقابتي، ارضاء نيازها و انتظارات مشتريان و سازگاري با ماهيت متغير شغل، تمايل دارند كاركناني انتخاب كنند كه فراتر از تأثیر و وظيفه تعيين شده در توضیح شغل اقدام كنند. شرايط كاملاً متحول كنوني، افزايش رقابت و لزوم اثربخشي، نياز سازمان­ها را به نسل با ارزشي از كاركنان، بيش از پيش آشكار نموده می باشد. اين كاركنان بي­ترديد وجه مميز سازمان­هاي اثربخش از غيراثربخش هستند چرا كه سازمان را موطن خود مي­دانند و براي تحقق اهداف آن، بي هيچ چشم­داشتي افزون بر تأثیر رسمي خود اقدام نموده و از هيچ تلاشي دريغ نمي­ورزند (رامين مهر و همكاران، 1388).

در سال­هاي اخير محافل علمي و تحقيقاتي ضمن در نظر داشتن مفهوم رفتار شهروندي سازماني، تأكيد فراواني بر اهميت تأثير آن بر اَعمال و رفتار كاركنان داشته و محققان زيادي به تجزيه و تحليل آن پرداخته­اند. در اين پژوهش به بررسي ارتباط بين ادراك كاركنان از عدالت سازماني[2] و رفتار شهروندي سازماني با درنظر گرفتن تأثیر ميانجي اعتماد به مدير[3] در اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان گيلان پرداخته  مي­گردد.

 

در اين فصل به بررسي كليات تحقيق پرداخته شده می باشد. آغاز مسئله اصلي تحقيق بيان مي­گردد، سپس ضرورت انجام تحقيق مورد بررسي قرار مي­گيرد. در ادامه اهداف اصلي و فرعي تحقيق مشخص شده و پرسش­هاي تحقيق بيان مي­گردد و بعد از تعاريف مفهومي و عملياتي متغيرهاي مستقل، وابسته و ميانجي، قلمرو تحقيق در سه بُعد موضوعي، زماني و مكاني مورد بررسي قرار مي­گيرد.

 

اساسي جمهوري اسلامي ايران و همچنين نظارت بر اجراي صحيح قوانين كار و تنظيم روابط بين كارگر و كارفرما می باشد و مي­تواند تأثیر قابل توجهي در اشتغال­زايي و ارتقاء توليد در كشور داشته باشد.

[1]-Organizational Citizenship Behavior (OCB)

[2]-Organizational Justice

[3]-Trust to Manager

 ارتباط بين ادراك از عدالت سازماني و رفتار شهروندي سازماني با در نظر داشتن اعتماد به مدير در اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي گيلان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه