دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با استفاده از روشهای چند معیاره فازی

دسته‌بندی نشده

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی

تکه ای از متن پایان نامه :

فرایند انتخاب پیمانکار به دلیل وجود معیارهایی که امکان تناقض آنها هست، پیچیده می باشد. محققان زیادی کوشش کرده اند تا با مشخص کردن معیارهای مهم برای انتخاب پیمانکار مناسب مدیران را در اتخاذ تصمیم های مربوط به برون سپاری یاری کنند. معیارها در واقع عواملی هستند که ارزیابان می توانند با بهره گیری از آنها، پیمانکاران و عملکرد آنها را در پروژه های مختلف مورد مطالعه قرار دهند. بعضی از شرکت ها و سازمانها برای انتخاب پیمانکار در مناقصات از معیار کمترین هزینه بهره گیری می کنند، در صورتی که این معیارها به تنهایی نمی توانند موفقعیت و کیفیت پروژه را تضمین کنند(Banaitiene  AND Banaitis, 2006) .

یکی از مهمترین علت های شکست پروژه های برون سپاری، انتخاب پیمانکار نا مناسب می باشد. یک پیمانکار مناسب بایستی توانایی برطرف کردن نیازهای فعلی و آینده سازمان را داشته باشد. اعتبار شایستگی فنی، ثبات مالی و توانایی ساخت و تولید پیمانکار، فرایند برون سپاری را تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجایی که تصمیم های اشتباه در مورد انتخاب پیمانکاران مناسب عواقب جبران ناپذیری برای سازمان خواهد داشت. پس ارزیابی، مدیریت و انتخاب بهترین پیمانکار از میان پیمانکاران بالقوه ضروری به نظر می رسد .(Wadhawa and Ravindran)

نهایتا اینکه، سالانه هزاران ميليارد ريال از سرمايه هاي ملي كشورمان در بخشهاي دولتي و خصوصي به صورت مستقيم يا غير مستقيم صرف عمران و ايجاد تاسيسات زير بنايي مي گردد. از طرفي عدم مديريت صحيح پروژه ها باعث هدر رفتن سرمايه هاي عظيم ملي مي گردد. در يك طرح عمراني بيشترين مقدار سرمايه گذاري در مرحله اجراي طرح انجام مي گيرد و اشتباه در اين مرحله با اتلاف سهم عمده اي از اين سرمايه گذاري همراه می باشد. لذا يكي از مهم ترين مسايل در اجراي طرحهاي عمراني انتخاب پيمانكار اصلح می باشد، به طوري كه اين تضمين به وجودآيد كه با انتخاب اصلح، ريسك اتلاف منابع چه از لحاظ هزينه و چه از لحاظ زمان به حداقل برسد و همچنين پروژه ها، داراي بالاترين كيفيت

ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی(مطالعه موردی شهرداری های استان آدربایجان غربی)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه