پایان نامه ارشد با موضوع ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با استفاده از روشهای چند معیاره فازی

دسته‌بندی نشده ,

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی

تکه ای از متن پایان نامه :

هستند. ارزيابي و انتخاب پيمانكار (پيمانكاران) مناسب يكي از مسائل بسيار مهمي می باشد كه اگر در آن دقت گردد، از بروز مسائل و مشكلات زيادي در آينده جلوگيري خواهد كرد (فداكار،1376).

پيمانكاران پروژه هاي عمراني ممكن می باشد بر اساس عباراتي زیرا زمان، هزينه وكيفيت كار مورد سنجش قرار گيرند و صاحبان پروژه ها، همواره تحت فشار بوده اند تا بهترين پيمانكار را براي اجراي پروژه انتخاب كنند . در ارزيابي پيمانكاران روشهاي تجزيه و تحليل هاي چندشاخصه، رگرسيون چندگانه، تجزيه و تحلیل هاي خوشه اي، و تئوري مجموعه هاي فازي مورد بررسي و مقايسه قرار گرفته اند(هالت[1]،1998).

همچنين زاوادزکاز[2] و ویلیتین[3] (2006)يك مدل ارزيابي چندمعياره براي انتخاب پيمانكاران با در نظر گرفتن قيمت و مطلوبيت ارائه نموده می باشد.

در مقالهای برای ارزیابی وضعیت پیمانکاران  بر اساس عبارات توصیفی از اعداد مثلثی و ذوزنقه ای بهره گیری شده می باشد و یک سیستم تصمیم گیری چند معیاره بر مبنای تئوری مجموعه فازی برای رتبه بندی پیمانکاران ، پیشنهاد شده می باشد. در مدل پیشنهادی ، وزن فازی معیارها، بهره گیری از روش مجموع ساده وزین فازی برای رتبه بندی، به ارائه یک مثال عددی پرداخته می باشد( رجایی و همکاران،1387)

در پژوهشی دیگر علاوه بر شناسایی شاخص های مؤثر بر انتخاب پیمانکار ف میزان اهمیت و اولویت بندی شاخص های مزبور  با بهره گیری از مدل AHP در تصمیم گیری گروهی تعیین شده ونحوه بهره گیری از مدل AHP جهت انتخاب مناسبترین پیمانکار بر اساس شاخص های اولویت بندی شده در پروژه ی مؤسسه مالی و اعتباری شهرستان «لردگان» نشان داده شده می باشد(حیدری ،1387)

همچنین در تحقیقی یک مدل جند معیاره اولیه ارائه شده می باشد که بتواند با در نظر گرفتن همه عوامل کیفی و کمی مؤثر در ارزیابی پیمانکاران ،مهمترین پیمانکار ار برای اجرای پروژه  انتخاب نماید.در این مدل 6[1] Holt

[2] Zavadskas

[3] Vilytiene

ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی(مطالعه موردی شهرداری های استان آدربایجان غربی)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه