پایان نامه ارشد مدیریت صنعتی: ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با استفاده از روشهای چند معیاره فازی

دسته‌بندی نشده

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی

تکه ای از متن پایان نامه :

امروزه پیچیدگی فضای کسب و کار، افزایش رقابت میان تولید کنندگان، محدودیت منابع و بسیاری عوامل دیگر، سبب شده که سازمان ­های تولیدی به سمت بکارگیری فرآیندها و تصمیمات بهینه در حرکت باشند تا از این رهگذر، امکان بقای بالنده سازمان را تضمین نمایند. بدیهی می باشد که تخصصی شدن و در نتیجه محدود کردن حیطه فعالیت­ها، در صورتی مقدور خواهد بود که بخشی از وظایف به خارج از سیستم برون سپاری گردد. در واقع برون سپاری عبارت می باشد از واگذاری بخشی از فعالیتهای محوری یا غیر محوری سازمان بر مبنای تصمیمات اخذ شده، که منجر به کاهش نرخ یکپارچه سازی عمودی می­گردد. بطور سنتي “تامين بيرون از سازمان” برون­سپاري ناميده مي­گردد؛ بيرون از سازمان در واقع به معني کسب ارزش براي سازمان آن هم بدون حضور خود سازمان در فرایند کسب ارزش می باشد. پس برون سپاری اشاره به محصولات و خدماتی دارد که در گذشته توسط خود سازمان و در داخل مجموعه تأمین می­شده می باشد. مطالعه شرایط و وضعیت شرکت ها یا پیمانکارانی که داوطلب عهده گرفتن پروژه های سازمانی می باشد از اهمیت خاصی برای سازمانها مانند شهرداریها، که بایستی قسمت از پروژه های عمرانی را به آنها واگذار کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

در این فصل کوشش می گردد یک دیدگاه کلی از موضوع پژوهش ارائه گردد. مطالب این فصل شامل مطالبی زیرا اظهار  مساله، اهمیت و ضرورت انجام پژوهش، اهداف اصلی پژوهش، سوالات پژوهش، روش پژوهش، قلمرو موضوعی، قلمرو زمانی و مکانی پژوهش، و همچنین تعاریف واژه‏ها و اصطلاحات فنی می باشد.

 

1-1 اظهار مساله

ويژگي بارز دنياي كسب و كار امروز را با شتاب تغييرات آن مي شناسيم كه فرصت هر گونه سكون را از همه گرفته می باشد. سازمانها به شكلي بنيادين تغيير كرده و هيچ شباهتي به سازمان هاي ديروز ندارند. مانند اين تغييرات اساسي در ساختارها و رفتارهاي سازمانها، شبكه اي شدن فعاليتهاي آنهاست. سازمانها

ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی(مطالعه موردی شهرداری های استان آدربایجان غربی)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه