پایان نامه کارشناسی ارشد ارتباط سنجی ارگونومی ، فرسودگی شغلی و نگرش حرفه ای معلمان مقطع متوسطه

دسته‌بندی نشده

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :ارتباط سنجی ارگونومی ، فرسودگی شغلی و توجه حرفه ای معلمان مقطع متوسطه

تکه ای از متن پایان نامه :

مشکل بسياري از شرکت هاي امروز مشکل نيرو انساني و عدم کارايي مناسب اين نيروها در سازمان مي باشد اين پژوهش براي تمامي صنعتها و شركتها تهيه شده می باشد و براي كمك به كميته هاي سلامت و امنيت و ناظران و مديران مي باشد تا از آسيبهاي عضلاني استخواني جلوگيري كند و اين موضوع از ايتدايي ترين نکاتي مي باشد که اهميت اين چنين پژوهش هايي را براي اکثر سازمان هاي خدماتي و صنعتي مشخص مي کند و اين مسئله را پر اهميت مي کند.

اين روزها محل كارها به سرعت در حال تغيير مي باشند، از آنجايي كه عرصه تكنولوژ‍ي در حال پيشرفت مي باشد كارهاي ما نيز راحتتر مي گردد، اما اين نيز مشكلاتي را هم براي كارفرما و هم براي كارمندان به همراه دارد. مديران دفاتر  گرو ههاي امنيتي و درماني و هر كس ديگري كه به نحوي در يك دفتر كار مشغول كار مي باشد ميتواند با بهره گیری از اين مدارك و اطلاعات بهره گیری مفيدي را ببرد. ارگونوميك  با بهره گیری از تنظيم كردن كار براي كارگر به جاي تنظيم كردن كارگر براي كار آسيب را پايين مي آورد. بعلاوه ارگونوميك ها با كم كردن  بارهاي اضافي كه مانع بهره گیری از تمام توانايي كارمندان مي گردد از آسيب ها جلوگيري ميكند. بنابراين ديگر سودمندي كه بهره گیری از ارگونوميك در محل كار با خود به همراه دارد، تاثير بيشتر، خلاقيت بيشتر و سودمند بودن بيشتر را به همراه دارد. براي بهره گیری از برنامه هاي ارگونوميكي در محل كار بايستي از تمامي تخصصها همچون از مدير ، ناظران و كارمندان كه با موضوع ارگونومي سركار دارند بهره گیری كرد(اميني ،231:1388)

بعد از گذشت سالها  تغيير حركات  اشتباه كارمندان بسيار  دشوار  مي باشد و براي  انجام  اين  پرسه[1]  تا بتوان  حركات  انها راتغيير شكل دادزمان بسياري نياز می باشد.. مهمترين  همكاري  برنامه آموزش   حركات در ارگونوميك  در برنامه آموزش مدرسه  مي تواند توجه ديد كلي معلم مدرسه به اين برنامه باشد. اولين مشكلي كه( اولسن و نوتال[2])  بيان كردند ، نداشتن  آگاهي كافي و اهميت  ندادن به چنين برنانه هاي می باشد كه ممكن  در اولويت  كارشان نگذارند . موفقيت برنامه هاي  آموزش  ارگونوميكي تماما به توجه مثبت معلمان بستگي دارد(همان منبع).ديگر محققان فرسودگي و تحليل رفتگي شغلي را بسيار شبيه به يكنواختي معرفي كرده اما اين باعث گردید كه فرسودگي و تحليل رفتگي با در نظر داشتن اين نظريه ناچيز شمرده شده و جمع گردد (

[1] process

[2] Olson & Notal

ارتباط سنجي ارگونومي ، فرسودگي شغلي و توجه حرفه اي معلمان مقطع متوسطه مدارس دولتي شهر شيراز در سال 1392

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه