پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوع ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با استفاده از روشهای چند معیاره فازی

دسته‌بندی نشده ,

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی

تکه ای از متن پایان نامه :

فرایند انتخاب پیمانکار به دلیل وجود معیارهایی که امکان تناقض آن ها هست، پیچیده می باشد ، محققان زیادی کوشش کرده اند تا با مشخص کردن معیارهای مهم برای انتخاب پیمانکار مناسب، مدیران را در اتخاذ تصمیم های مربوط به برون سپاری یاری کنند . معیارها در واقع عواملی هستند که ارزیابان می توانند با بهره گیری از آن ها ، پیمانکاران و عملکرد آن ها را در پروژه های مختلف مورد مطالعه قرار دهند. بعضی از شرکت ها و سازمان ها برای انتخاب پیمانکار در مناقصات از معیار کم ترین هزینه بهره گیری می کنند، در صورتی که این معیار به تنهایی نمی تواند کیفیت و موفقیت پروژه را تضمین کند(بنیتین[1]،2006).

بعضی از معیار های مهمی که برای تصمیم های برون سپاری مورد مطالعه قرار می گیرند ، عبارتند از: اوضاع اقتصادی ،منابع ، راهبردها ، خطر پذیری ها، مدیریت و کیفیت(کاهرامن،2008).

معیار محصول ، هزینه قیمت، تکنولوژی، پاسخ گویی به نیازهای مشتریان، کارآمدی فروشندگان و کیفیت روابط مانند دیگر معیارهایی هستند که برای انتخاب پیمانکار معرفی شده اند.کوانگ[2](2006) معتقد می باشد کارایی ، کیفیت ، نوآوری، پاسخ گویی به مشتری و قابلیت انسجام از مهم ترین معیارهای انتخاب پیمانکار می باشد. چانگ[3] (2010)  نیز در پژوهش خود 4 بعد سازگاری ، کیفیت ، هزینه و خطر پذیری را در نظر گرفته اند که هر کدام از این ابعاد شامل چندین معیار می باشند.

براساس نتایج به دست آمده از پژوهش وات [4]و همکارانش(2010) ، مشخص شده می باشد که عملکرد گذشته ، تخصص فنی و هزینه ازمهم ترین معیار ها ر انتخاب پیمانکار می باشند و معیار سازمانی  از[1] Banaitiene

[2] Kuang

[3] Liou & Chuang

[4] Watt

ارائه مدلی برای ارزیابی و انتخاب پیمانکاران با بهره گیری از روشهای چند معیاره فازی(مطالعه موردی شهرداری های استان آدربایجان غربی)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه