پایان نامه کارشناسی ارشد درباره :بررسی ابعاد پردازش شناختی در دانش ­آموزان با اختلال­ های یادگیری

دسته‌بندی نشده

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :مطالعه ابعاد پردازش شناختی در دانش ­آموزان با اختلال­ های یادگیری

تکه ای از متن پایان نامه :

مفهومی/ جامع را تجربه می­کنند اغلب در طول سال­های اولیه مدرسه عملکرد کاملا خوبی دارند اما مشکلاتی را در درک مطالب خوانده شده، استدلال ریاضی و نوشتن خلاق بعدا تجربه می­کند (کروز، 1999).

معضلات خاص پردازش مفهومی/ جامع ممکن می باشد شامل موارد گردد:

معضلات خواندن: درک کردن طنز، استنتاج، طعنه زدن و درک عمومی؛ معضلات ریاضی: تعمیم دهی به موقعیت­های جدید، معضلات طبقه ­بندی؛ معضلات زبان نوشتاری: نوشتن خلاق، ارتباطات، درک زبان عمومی، معضلات عمومی: آگاهی کلی/ عمومی، توجه بیش از حد متمرکز بر یک منطقه خاص (کروز، 1999).

سرعت پردازش:

سرعت پردازش یعنی مغز با چه سرعتی قادر به اقدام یا عکس العمل در موقعیت­های مختلف می باشد. وقتی اطلاعات خیلی کند یا خیلی سریع پردازش شوند مشکلاتی رخ می­دهد. دانش­آموزان اختلال یادگیری هنگامی که نیاز به پردازش اطلاعات دارند بعضی از معضلات سرعت پردازش اطلاعات را تجربه می­کنند و ضعیف­ترین پردازش آن­ها در کانال ورود و خروج[1] یا بعد[2] می باشد اما برای سایر دانش­آموزان اختلال یادگیری، ضعف عمومی در سرعت پردازش باعث معضلات در تمامی مناطق می­گردد. سرعت پردازش کم گاهی اوقات با ADHD از نوع بی­توجهی[3] همراه می­گردد، درحالی­که سرعت پردازش زیاد گاهی اوقات همراه با تکانشگری[4] بعضی از نکات برجسته cpi:

می­تواند به عنوان بخشی از یک ابزار ارزیابی رسمی پردازش و هم به عنوان یک ابزار غربالگری پیش از ارجاع بهره گیری گردد.

می­تواند به عنوان ابزاری برای ارزیابی سبک یادگیری برای همه دانش­آموزان و بزرگسالان بهره گیری گردد.

ارزیابی کاملا معنی­دار از ویژگی­های اساسی پردازش اطلاعات هم برای اشخاص دارای اختلال یادگیری و هم برای اشخاص بدون اختلال یادگیری  ارائه می­دهد.

یک روش قابل اعتماد و آسان از نمره­دهی عینی بر اساس شناخت طولانی مدتی که والدین در مورد

[1]. Channel

[2]. Modality

[3]. Inattentive

[4]. Impulsivity

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه